Gizlilik Politikası
​İşbu Gizlilik Politikası ilandolu.com tarafından yönetilen http://www.ilandolu.com adresinde yer alan web sitesinin, (“İnternet Portalı”) kullanımı sırasında elde edilen ve/veya üçüncü kişilerden alınan kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. İşbu Gizlilik Politikası’nda tanımlanmayan ifadelerin yorumlanmasında Kullanım koşulları ve Üyelik Sözleşmesi’ndeki tanımlar dikkate alınacaktır. Kullanıcılar,  Kullanım koşullarını ve Üyelik Sözleşmesi’ni kabul etmeleri üzerine işbu Gizlilik Politikası’nı da kabul etmiş sayılacaktır. Aynı zamanda işbu gizlilik politikası üyelik ilişkisi dışında kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin bilgilendirme niteliği taşımaktadır.

Kurumsal Üyeler, etki alanlarında bulunan kurumsal sayfalarına ilan girişinde bulunacak Danışmanları ekleyerek işbu Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş olurlar. Bu nedenle kurumsal üyeler ekleyecekleri Danışmanlardan sorumlu oldukları bilinciyle, eklenen Danışmanlar için onay alacağını, onaylanmayan Danışmanın İnternet Portalı’nı kullanamayacağını, her bir Danışman için ayrı ayrı onay alması gerektiğini taahhüt etmektedir.

ilandolu.com, İnternet Portalı bir ilan sistemi olarak daha etkin bir şekilde çalışmak ve daha gelişmiş hizmetler sunmak amacıyla kullanıcıların kişisel verilerini toplamaktadır. Bu veriler;

  1. Kullanıcıların vermiş oldukları bilgiler: Sistem üzerinde ilanların yayınlanabilmesi için ve İnternet Portalının etkin bir şekilde kullanılabilmesi için sistem kullanımı öncesinde veya kullanım esnasında, kullanıcıların kendi istekleri doğrultusunda verdikleri kişisel verileri ifade eder. Bu veriler, doğrudan Kullanıcılar tarafından verilen tüm kişisel verileri kapsar. Örneğin, ad-soyad, iletişim bilgileri, kimlik bilgileri ve içerik bilgileri bu tür verilere girmektedir.

  2. Sistem kullanımı sırasında alınan bilgiler: ilandolu.com sistemi üzerinden sunulan hizmetler sırasında, belirli yazılım ya da teknolojik araçlar vasıtasıyla sistem kullanıcılarının kullanım alışkanlıklarına ilişkin kişisel veriler (konum verileri ve sık kullanılanlar ile birlikte ilgi alanları ve kullanım verileri) bu tür verilere girmektedir.

Toplanan Veriler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

İşbu Gizlilik Politikasında ve Üyelik Sözleşmesinde yer alan amaçlar doğrultusunda kişisel verileriniz, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ve aşağıda detayları belirtilen amaçlar dairesinde işlenecektir.

Toplanan verilerin kullanım amaçları;Kullanıcı değerlen-
dirmeleri

Kullanıcı Kayıtları

Potansiyel Müşteri

İş Geliştirme

Analiz

Şikayet Yönetimi

Müşteri Mem-
nuniyeti

Pazarlama

Müşteri Doğrulama

Hizmet kalitesini Arttırma

Denetim

İletişim

Dolan-
dırıcılık Tespiti

Reklam

İş Geliştirme

Hata ve Sorun Tespiti

Promosyon

İsim ve İletişim Bilgileri

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X

X


Kimlik Bilgileri


X

X

X

X

X


X

X

X


XX

X


Demografik Bilgiler

X

X

X

X


X

X


X

X

X


X


X


X

Konum Bilgileri


X

X


X


X

X


İçerik

XX

X

X

XX


X

X


Verilerinize Erişim Hakkınız ve Düzeltme Talepleriniz

Kullanıcı, ilandolu.com İnternet Portalı’na başvuru yaparak siteme kayıtlı verilerinin;

  • işlenip işlenmediğini öğrenebilir,

  • işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilri,

  • kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenebilir,

  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteyebilir,

  • İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteyebilir,

  • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini isteyebilir,

Kullanıcı yukarıdaki isteklerine ilişkin bildirimi maililandolu@gmail.com adresine iletebilir. Taleplere ilişkin gerekli işlemler için ücret alınmaması esastır. Bununla birlikte, işlemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 13. Maddesine göre belirlenen tarife üzerinden ücret talep edilmesi mümkündür.

Kişisel Verilerin Saklanma Süresi

ilandolu.com, elde ettiği kişisel verileri, işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edecektir.

Veri Güvenliğine İlişkin Önlemlerimiz ve Taahhütlerimiz

ilandolu.com, kişisel verilerinizin güvenli bir şekilde korumayı taahhüt eder. Kişisel verilerinizin hukuka aykırı olarak işlenmesini ve erişilmesini engellemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik teknik ve idari tedbirleri çeşitli yöntemler ve güvenlik teknolojileri kullanarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca, özel nitelikli kişisel verilerinizi Kurul tarafından belirlenen yeterli önlemlerin alınması ile işlenmektedir.

ilandolu.com, Kullanıcılar hakkında elde ettiği kişisel verileri bu işbu Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine aykırı olarak başkasına açıklamayacaktır ve işleme amacı dışında kullanmayacaktır. İşbu Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca dış kaynak hizmet sağlayıcılarla Kullanıcılar’a ait kişisel verilerin paylaşılması durumunda, söz konusu dış kaynak tedarikçilerinin de işbu madde altında yer alan taahhütlere riayet edeceğini beyan eder. Ancak İnternet Portal’ı üzerinden başka sitelere veya uygulamalara link verilmesi halinde, ilandolu.com uygulamaların gizlilik politikaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

ilandolu.com, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman İnternet Portal’ı üzerinden yayımlamak suretiyle güncelleyebilir ve değiştirebilir. ilandolu.com Gizlilik Politikası’nda yaptığı güncelleme ve değişiklikler İnternet Portalı’nda yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır.

İletişim

Kullanıcı, işbu Gizlilik Politikası’na belirtilen bilgilerinin tam, doğru ve güncel olduğunu, bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde derhal hesap alanından güncelleyeceğini taahhüt eder. Kullanıcı’nın güncel bilgileri sağlamamış olması halinde ilandolu.com’un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Kullanıcı, yukarıda belirtilen taleplerini maililandolu@gmail.com e-posta adresine yazılı olarak bildirebilirler.  Eğer isterlerse Gizlilik Politikası kapsamında kişisel verilerin işlenmesinin durdurulmasını isteyebilirler.


İlansenin.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Yayında olan içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından ilansenin.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Aldatıcı, yanıltıcı veya yanlış yönlendirici ilanlar için “ilanı şikâyet et” seçeneğinden bildirim sağlayabilirsiniz. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.